Aloes – Twoja tajna urodowa broń

Aloes możemy określić jako botaniczny cud, któremu pod względem pielęgnacji urody nie dorówna żadna inna roślina. Ten sukulent może zagwarantować nam urodę i ma w składzie masę substancji odżywczych, które wpływają korzystnie na cały nasz organizm.

Aloes na rany

Największa renoma tej rośliny powiązana będzie z właściwościami gojącymi rany, uszkodzenia oparzenia czy odmrożenia. Czynne związku aloesu są w stanie wnikać głęboko w nasze tkanki i redukują poziom degeneracji komórek, stanów zapalnych, poszerzają naczynia krwionośne, co z kolei poprawia dopływ krwi i korzystnie wpływa na odnowę skóry.

Aloes – poznaj jego urodowe zastosowania

Jeśli będziemy się decydować na żel z aloesu to używanie go w praktyce sprawia, że będziemy mogli oczyścić cerę, nadamy jej młodzieńczego blasku a nasza twarz będzie dużo bardziej napięta. Cera trądzikowa będzie korzystać na aloesie nie tylko przez ograniczenie wydzielania sebum i łagodzenie stanów zapalnych, ale przede wszystkim dzięki gojącym właściwościom żelu. Nakładany grubszą warstwą na ślady po zmianach szybko rozjaśnia i poprawia wygląd blizn. Nieco żelu nakładanego na rzęsy to idealna dla nich odżywka, która w ciągu miesiąca zagwarantuje pogrubienie oraz wydłużenie.

Żel z aloesu

Na miejsca, które zostaną poirytowane żyletką po depilacji nakładamy dużo żelu i czekamy aż wyschnie. Jeśli będziemy go wcierać w skórę głowy możemy pokonać problem związany z łupieżem. Zostawiamy aloes na głowie kilkanaście minut.

Jeśli aloes będzie nakładany zamiast odżywki i potem będzie dokładnie spłukany można oczekiwać, że nasza fryzura będzie miała wyjątkową miękkość i połysk. Przebarwienie pigmentowe na twarzy jesteśmy w stanie wybielać, jeśli będziemy wmasowywać żel z aloesu.

Jeśli spędzimy na słońcu za dużo czasu to aloes również może być dla nas pomocą. Na spalone, czerwone, gorące plecy będzie można wyłożyć schłodzony żel z aloesu jako sposób na ten problem. Jeśli chcemy dokładnie oczyszczać cerę powinniśmy połączyć żel aloesowy z oliwą z oliwek, wodą różną i citroseptem. Po zmiksowaniu dostaniemy żel do mycia twarzy, który przez tydzień będzie można trzymać w lodówce. Zmieszany z cukrem brązowym będzie to propozycja, która jest naturalnym domowym peelingiem bez środków konserwujących. Jeśli połączony będzie z ciemnym cieniem do oczu będzie naturalnym żelem do zaznaczania brwi. Na rozstępy wmasowuje się żel dwa razy dziennie w te miejsca, które są tym problemem dotknięte. Dla osób, które mają problem z łuszczycą i egzemą będzie to idealny nawilżacz do skóry.