Aloes zwyczajny - jak może Ci pomóc?

Aloes jest rośliną dość specyficzną, wiadomo bowiem, że był on w stanie skutecznie przystosować się do życia w warunkach pustynnych. Już od dawna ceni się go z uwagi na charakterystyczne dla niego właściwości, warto więc udzielić konkretnej odpowiedzi na pytanie o to, co wyjątkowego kryje się w tej roślinie.

Tym, co zwraca na siebie uwagę w pierwszej kolejności jest miąższ aloesowy dający się poznać jako źródło tak wartościowych substancji, jak choćby magnez, cynk, wapń oraz żelazo i cynk. Warto się nim zainteresować również dlatego, że jest cennym źródłem witamin z grupy B, witaminy C, A oraz E, ta ostatnia zaś nie bez przyczyny jest określana mianem witaminy młodości.

Aloes – właściwości lecznicze

Choć ciągle jeszcze nie wiemy wszystkiego o substancjach wchodzących w skład tej rośliny, nie mamy wątpliwości, co do tego, że aloes posiada nie tylko substancje przeciwbólowe i przeciwzapalne, ale również takie, które pozwalają na stawianie skutecznego oporu w momencie, w którym pojawia się zagrożenie ze strony bakterii. Aloes jest także cennym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych i aminokwasów, wśród tych ostatnich znajdują się zaś i takie, których nasz organizm nie jest w stanie wyprodukować samodzielnie.

Moc aloesu

Aloes – działanie

Aloes znany jest przede wszystkim z tego, że wzmacnia odporność organizmu, a jednocześnie obniża poziom cukru we krwi. Można jednak liczyć na niego również wówczas, gdy chcemy pozbyć się nadmiaru kilogramów oraz wtedy, gdy mamy do czynienia ze zbyt wysokim poziomem złego cholesterolu. Co ważne, aloes ma działanie przeciwbólowe i przeciwmiażdżycowe, można też na niego liczyć tak podczas walki z cellulitem, jak i z problemami skórnymi o różnym stopniu natężenia. To także niezawodny środek stosowany do łagodzenia oparzeń i przyczyniający się do tego, że rany goją się szybciej.

Aloes – zastosowanie

Aloes na włosy

Aloes odznacza się zdolnością stymulowania podziałów komórkowych, a co za tym idzie można z powodzeniem stosować go tak w postaci szamponu, jak i maseczki na włosy. Dzięki jego działaniu uśpione mieszki włosowe stają się znowu aktywne, a tym samym włosy nie tylko rosną szybciej, ale są również zdecydowanie zdrowsze niż miałoby to miejsce w innych okolicznościach.

Aloes na problemy skórne i trądzik

Gdy mamy do czynienia z aloesem, możemy mieć z nim kontakt tak w postaci maści i kremów, jak i różnego rodzaju maseczek i toników. To również cenny składnik mydła, a nawet pasty do zębów. Mogą go stosować astmatycy i alergicy, a zwłaszcza osoby, które zmagają się z problemami o charakterze dermatologicznym.