Zdrowa i piękna skóra dzięki aloesowi

Aloes to roślina wyjątkowo nietypowa. Jej naturalne warunki występowania to tereny pustynne i górzyste, wyjątkowo nieprzyjazne dla jakichkolwiek istot żywych, a mimo to aloes zawsze prezentuje się zdrowo i okazale, a dodatkowo jest wyjątkowo leczniczy.

Aloes jest ceniony przede wszystkim za swój sok, który wchłania się bardzo szybko po naniesieniu go na skórę, a do tego zawarte w nim substancje utrzymują wysoki poziom nawilżenia skóry przez długi czas. Warto zwrócić uwagę także na to, że u osób stosujących aloes poprawia się ukrwienie skóry, naczynka krwionośne są wyraźnie mocniejsze i nie pękają tak często, a do tego aloes działa niczym naturalny dezodorant.

Sok z aloesu

Aloes, jako jedna z bardzo nielicznych takich roślin, jest w stanie pochłaniać promieniowanie ultrafioletowe. Dzięki temu jest naturalnym filtrem UV, chociaż oczywiście nie są to właściwości porównywalne ze sztucznymi kremami. Mimo wszystko, jest całkiem skuteczny w ograniczaniu negatywnego działania promieni UV na naszą skórę. W jego miąższu jest też cała masa substancji o działaniu antybakteryjnym oraz zwalczającym grzyby. Daje to efekt odkażający i łagodzący na skórze, zmniejsza się stan zapalny. Nadaje się idealnie jako ochrona dla skóry w czasie spaceru, a nawet na plażę.

Produkty z aloesem

Leczenie ran

Aloes praktycznie od zawsze wykorzystywany był jako naturalny środek leczący różne to rodzaju rany i podrażnienia skóry. Wykorzystywano go jako preparat leczący infekcje, egzemy, drożdżyce, czyraki i zwykłe ran. Bardzo skuteczny był zawsze w przypadku oparzeń i odmrożeń. Możliwe jest to dzięki jego zdolności do eliminowania bakterii i wirusów, stymulowania krzepnięcia krwi i poprawiania tempa wzrostu nowych komórek.

Lista składników aktywnych aloesu jest równie długa, co lista jego zastosowań praktycznych. Znajdziemy na niej monosacharydy, polisacharydy oraz inne modulatory układu immunologicznego, substancje bardzo rzadkie w przyrodzie. Pojawiają się tutaj ponadto aminokwasy. Jest ich aż 20 rodzajów, dzięki czemu organizm ludzki jest w stanie od razu syntetyzować potrzebne białka. Wiele z nich to aminokwasy normalnie nie wytwarzane w organizmie człowieka. Istotne są ponadto enzymy roślinne sterole, ligniny, saponiny, biostymulatory i wiele innych drobnych substancji dostępnych w śladowych, ale ważnych ilościach dla organizmu ludzkiego.

Dawkowanie

Aloesem można nacierać się właściwie w dowolnych ilościach lub przyjmować jego sok doustnie. Dorosły człowiek ma tolerancję na poziomie około 5 łyżek stołowych dziennie.