Kolagen na stawy - jak wybrać najlepszy? RANKING

Kolagen to białko budujące w naszym organizmie. Cechą charakterystyczną dla kolagenu jest wysoka odporność na rozciąganie. Białko to spotkamy w ścięgnach, stawach, rogówce ocznej, więzadłach i skórze. 

Dlaczego uzupełniać kolagen?

Nasz organizm naturalnie produkuje kolagen do 25 roku życia. Po tym czasie możemy zauważyć pierwsze oznaki starzenia w postaci drobnych zmarszczek, a nawet bóli stawów. Warto zbadać rynek pod kątem skutecznych preparatów uzupełniających niedobory kolagenu w dojrzałym organizmie. 

Jak działa kolagen? 

Dobre suplementy diety zawierające kolagen wspomagają odbudowę struktur stawowych. Badania wykazały, że kolagen wywiera pozytywne, terapeutycznie działanie podczas leczenia osteoporozy oraz zapalenia stawów. 

Najlepszy kolagen na stawy

W sklepach spotkamy różne formy kolagenu. Jaką formę zatem wybrać by służyła najlepiej? Poddaliśmy analizie kilka preparatów dostępnych na rynku. Pod lupę wzięliśmy takie aspekty jak przyswajalność, skład oraz stosunek jakości do ceny. Nasze wyniki przedstawiamy w poniższym rankingu. 

Kolagen na stawy - RANKING

 

1. DuoLife Collagen - płynna forma

Kolagen oferowany przez firmę DuoLife to nasz niekwestionowany faworyt. Płynna forma jest najlepiej przyswajalna przez organizm, do tego nie sprawi kłopotu osobom, które mają problem z przyjmowaniem tabletek. Użyty w preparacie kolagen morski jest najbardziej zbliżony budową do ludzkiego, stąd też jest najlepiej przyswajalny przez nasz organizm. Dodatki takie jak puree z mango, ekstrakt z aceroli o wysokiej zawartości witaminy C, ekstrakt ze skrzypu polnego czy pędy bambusa dodatkowo korzystnie działają na odnowę biologiczną naszych stawów, skóry, włosów i paznokci. 

 

2. KOLAGEN MORSKI PEPTIDE 2100

Kolagen s saszetkach, do rozpuszczania w wodzie to kolejny dobry produkt na rynku. Formuła wzbogacona w witaminę C oraz ekstrakt z dzikiej róży wspomaga odnowę skóry od wewnątrz. Pozytywnie wpływa na odbudowę stawów, stymuluje produkcję mazi stawowej. Witamina C pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu. 

 

3. Noble Health Kolagen w proszku + glukozamina i witamina C

Produkt, który zadba o stan kości i chrząstek stawowych. Kolagen rybi w połączeniu z witaminą C wspomogą produkcję kolagenu, a glukozamina odbuduje chrząstki stawowe i kości. Suplement diety nie zawiera sztucznych barwników, substancji konserwujących oraz aromatów. 

 

4. Kolagen 100% BingoSpa

Niehydrolizowany kolagen bez dodatku konserwantów, barwników oraz aromatów. Preparat sprzedawany w szklanym ciemnobrązowym opakowaniu, które chroni płynny kolagen przed promieniowaniem UV. 

 

5. Kolagen UC-II

Ostatni suplement diety w naszym rankingu przychodzi w formie kapsułek. Kolagen zawarty w preparacie to kolagen typu drugiego, który jest pozyskiwany z chrząstki kurczaka. 

 

PODSUMOWANIE

Prezentowane kolageny występują w różnych formach, jednak jak pokazuje ranking - płynna forma jest najlepiej wchłanialną formą jaką możemy przyjąć do organizmu. Działa na stawy i regeneruje skórę od wewnątrz zapobiegając procesom starzenia.