Kolagen a organizm człowieka

Kolagen na cellulit i rozstępy

Jeśli w organizmie proces wymiany kolagenu stanie się słabszy to tkanka łączna będzie tracić swoją elastyczność oraz jędrność. To powoduje, że pojawia się pomarańczowa skórka u kobiet. Odpowiednia dawka białka w skórze sprawi, że nabiera ona kondycji ważnej przy walce z cellulitem. Elastyczność i jędrność skóry będzie znacząco poprawiona, dzięki temu, że obecnie można dostarczyć do organizmu ważne suplementy kolagenowe. W ten sposób będzie można pobudzić naczynia krwionośne do lepszej pracy i zmniejszy się odkładnie włókien w tkance tłuszczowej.

Kolagen na blizny

Blizna powstaje w procesie gojenia się i to tkanka łączna, która będzie zastępować tkankę uszkodzoną przez uraz. Tworzenie blizny to proces normalny w trakcie gojenia się ran., uszkodzona skóra zostaje zastąpiona nową unaczynioną tkanką.

Kolagen na włosy

Wypadanie włosów często będzie powiązane z brakami w białku. Przy jego braku włosy stają się cienkie i łamliwe zaczynają się przesuszać. Suplementacja kolagenem doskonale wpływa na rewitalizację włosów od wewnątrz. Dostarcza to niezbędnych aminokwasów, które będą odpowiadać za tworzenie cebulek i ich odżywianie a także prawidłowy wzrost oraz wygląd włosów.

Kolagen dla zdrowia

Kolagen na stawy

Zaburzenia metabolizmu kolagenu kostnego będą powodować odwapnienie szkieletu kostnego co sprawia, że kruchość kości i podatność na złamania będzie większa. Kość to tkanka, która w zdecydowanej większość składa się właśnie z kolagenu, gdzie dochodzi do łączenia go z wapniem, fosforem oraz magnezem. Jeśli w okresie dojrzewania organizm nie stworzył dobrej struktury kolagenowej z czasem może dojść u nas w organizmie do osteoporozy

Kolagen w pożywieniu

Kolagen w pożywieniu znajdziemy w różnych spożywczych produktach. Niestety nasza codzienna dieta nie pozwala uzupełnić skutecznie wszystkich jego niedoborów, dlatego że ten spożywany kolagen jest przede wszystkim trudno przyswajalny. Dlatego właśnie lepsze efekty przy jego uzupełnieniu będzie można uzyskać, jeśli zaczniemy stosować dostępne suplementy, które są bogate w łatwo przyswajalny kolagen, badania pokazują, że ważne są hydrolizaty kolagenowe, jeśli chodzi o pobudzenie procesów związanych z naprawą i regeneracją tkanek. Spożywanie kolagenu jest bardzo ważne, ponieważ wpływać będzie na spłycenie zmarszczek, zapobiega pojawieniu się nowych a także skóra dzięki temu będzie robić się gładsza, jej napięcie będzie lepsze, oczekiwać będzie można lepszej elastyczności. Zapewnia nam prawidłowe tworzenie się komórek chrząstki stawowej kości i innych tkanek stawów.